Ogłoszenia na 21 V 2017 –6. niedziela wielkanocna

1.      Dzisiaj jest w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii św. 84 dzieci otrzymuje prawo karmienia się w swej drodze życiowej Chlebem Życia – prawdziwym Ciałem Chrystusa ukrytym w Postaciach Sakramentalnych. Prośmy Pana Jezusa, by dzieci umacniały swoją łączność z Chrystusem, a rodziny pomagały im kształtować sumienia po chrześcijańsku.
W Białym Tygodniu dzieci będą przychodziły na mszę św. na godz. 18:00.

2.      Klasa czwarta będzie świętowała rocznicę swojej Komunii św. 28 maja na mszy św. o godz. 11:00.

3.     Nabożeństwa majowe są codziennie bezpośrednio po mszy św. o 18:00, a więc ok. godz. 18:35. Zapraszamy!

4.      Nie wszyscy zdążają z pracy na nabożeństwo majowe. Dlatego zapraszamy na śpiewanie litanii przy figurce Matki Bożej o godz. 20:30.

5.     Siostry Loretanki zapraszają całe rodziny na Anielski piknik rodzinny do Loretto w sobotę 27 maja. Początek wspólnej modlitwy i zabawy o godz. 10:00. Bliższe dane są na afiszu na drzwiach kościoła.

6.      Spotkania wspólnoty „Wypłyń na głębię” są w czwartki o godz. 20:00. Wejście od strony kancelarii.

7.      Spotkanie modlitewnej grupy młodzieżowej będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w sali parafialnej.

8.     W związku z obchodami Święta Dziękczynienia w klubie Stodoła przy ulicy Batorego 10 odbędzie się 4 czerwca Wieczór Chwały dla uwielbienia Pana Boga. Wydarzenie otrzymało błogosławieństwo JE. Ks. kard. Kazimierza Nycza. Początek o godz. 18:00. Bliższe dane są pod adresem www.fundacjazanim.pl.

9.     Pielgrzymka śladami św. Brata Alberta będzie w dniach 9, 10 i 11 czerwca. Koszt: 300 zł. Uczestnicy proszeni są o dostarczenie numeru PESEL, adresu, oraz uzupełnienie wpłat w ciągu tego tygodnia. Są jeszcze trzy miejsca wolne.

10.  Ks. Piotr pragnie utworzyć w naszej parafii grupę apostolską pt. Fraternia Bożego Miłosierdzia. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 26 maja o godz. 19:30 w sali parafialnej. Grupa będzie miała charakter Apostolstwa Miłosierdzia przez naśladowanie Chrystusa w życiu codziennym. Wypełniając zachętę Zbawiciela: błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią, będziemy pragnęli szerzyć miłosierdzie swoim życiem. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Bieżący rok św. Brata Alberta jest dobrą okazją, by wcielać ten ideał w życie. Spotkania będą raz w miesiącu w piątek. Złożą się na nie modlitwa, konferencja, a w razie potrzeby dyskusja.

11.  Dzisiaj wolontariusze z naszej szkoły gminnej zbierają przed kościołem ofiary na rzecz kliniki Budzik, opiekującej się dziećmi w śpiączce.

Plik do pobrania:

1. Foto