8:00 (w Adwencie: pon-pt o 6:45,

• w niedziele i święta - podczas Mszy Świętej
  • w dni powszednie - 15 min przed Mszą Świętą

Ogłoszenia na 26. Niedzielę zwykłą – 27 września 2020 roku

1.Dziś 26. Niedziela zwykła – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszach Świętych w całej Polsce zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, zwyczajowo odbywa się w Wielki Piątek – w tym roku przeniesiona z racji pandemii.

2.Tradycyjnie, z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Jubilatów i Solenizantów miesiąca września.

3.Młodzież, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz. 18.00 i po Mszy Św. na spotkanie wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

4.W środę 30 września kolejna próba chóru parafialnego o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5.W piątek 2 października – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy Św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 w kościele.

6.W sobotę 3 października – I sobota miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpoczynamy pierwsze z pięciu Nabożeństw Fatimskich z racji pierwszych sobót miesiąca. Z racji pandemii nie możemy jeszcze odwiedzać chorych w domach.

7.W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Zapraszamy:

• O godz. 9.30 na Mszę Św. zbiorową z intencją dziękczynną za ofiarodawców kaplicy adoracyjnej.
  • O godz. 12.30 na Mszę Św. w intencji Róż rodziców modlących się za dzieci oraz Kół Różańcowych. Po Mszy Św. o 12.30 konferencja formacyjna. Zachęcamy również nowe osoby do podjęcia modlitwy różańcowej i dołączenia do naszych wspólnot.

8.W przyszłą niedzielę w naszej Diecezji taca zbierana podczas Mszy Św. przeznaczona jest na Dom Świętej Siostry Faustyny.

9.Zbliża się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30. W niedziele przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.30.

10.Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie 11 października (niedziela) o godz. 15.00, a Duszpasterstwo Seniorów 13 października (wtorek) o godz. 11.00. Spotkania jak wcześniej odbywają się w domu katechetycznym.

11.Od poniedziałku zaczynamy przyjmować intencje mszalne na rok 2021.

12.Pragniemy poinformować naszych Parafian, iż po konsultacji z Księdzem Biskupem w sprawach planowanych prac gospodarczo-remontowych w Parafii, zgodnie z sugestią Księdza Biskupa planujemy na przełomie października i listopada bieżącego roku konserwację dużych okien kościoła i malowanie wnętrza świątyni.

Te prace zostały uznane przez Księdza Biskupa za najpilniejsze, które należy natychmiast wykonać w naszym kościele. W najbliższym czasie zostaną oszacowane koszty prac i podamy je do wiadomości Parafian. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Parafię w tych pracach prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

13.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny) oraz bezpłatnej gazety Polska Po Godzinach.

KOMUNIKAT

Na prośbę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej przekazujemy następujący komunikat:

W związku z zakupem nowego wozu strażackiego

Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej

zapraszamy

wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy

do włączenia się w akcję wsparcia finansowego

„Zbieramy na nowy wóz strażacki”

Szczegóły na ulotce informacyjnej na stoliku z gazetami.